جلسه هماهنگی خرید تضمینی محصولات کشاورزی در اتاق جلسات فرمانداری کمیجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي جهاد كشاورزي شهرستان كميجان صبح امروز(یکشنبه) جلسه هماهنگی خرید تضمینی محصولات کشاورزی در اتاق جلسات فرمانداری کمیجان برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کمیجان گفت: با توجه به سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در شهرستان کمیجان و نزولات جوی، پیش بینی می شود 29 هزار تن گندم، 8 هزار تن جو و 90 تن دانه های روغنی کلزا از مزارع شهرستان برداشت شود.

مهندس حاجیلو اظهار کرد: میزان خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال 1393 که توسط شرکت تعاونی سیلوداران کمیجان و شرکت تعاونی روستایی میلاجرد خریداری شد حدود 37 هزار تن بود که این مقدار دارای سن زدگی کمتر از یک درصد و حداقل افت بود.

وی با بیان این که با وجود سیلو در شهرستان کمیجان مشکلی بابت خرید گندم و خروج این محصول از شهرستان وجود ندارد افزود: در حال حاضر متولی خرید گندم شرکت بازرگانی دولتی و مباشرین آنها در شرکت تعاونی روستایی هستند که هر دو زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کمیجان گفت:در سال جاری یکی از بزرگترین خریدهای تضمینی دولت یعنی گندم توسط این نهاد انجام خواهد شد و بانک عامل نیز بعد از ده سال که توسط بانک های سپه و ملت انجام می شد امسال به بانک کشاورزی محول شده است.

مهندس حاجیلو با اشاره به قیمت خرید گندم اظهار کرد: خرید تضمینی گندم با قیمت 1150 تومان با افت مفید 4 درصد، افت غیر مفید 2 درصد و با سن زدگی حداکثر 2 درصد ابلاغ شده که به ازاء افزایش سن زدگی به میزان بک درصد، ده تومان از قیمت گندم کسر می شود.

وی افزود:همچنین بر اساس جدول پاکی گندم،  به ازاء افزایش درصد افت مفید و غیر مفید، قیمت گندم تعیین خواهد شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کمیجان خاطر نشان کرد:خرید گندم از اول فروردین ماه شروع و تا پایان آذر ماه ادامه خواهد داشت و در شهرستان کمیجان نیز دو مرکز خرید شامل شرکت تعاونی سیلو داران کمیجان و شرکت تعاونی روستایی میلاجرد برای این منظور تعیین شده است.

درج نظر

نام:
پست الکترونیک:
آدرس اینترنتی:
چک کردن اسپم:
عنوان:
نظر:
 
کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
تصویر امنیتی:
 
XML نظرات: RSS | Atom