كنترل سن غلات در1080 هکتار از اراضی زراعی شهرستان كميجان


به گزارش روابط عمومي ، مدير جهاد كشاورزي شهرستان كميجان با اشاره به اینکه شبکه مراقبت بخش خصوص و دولتي با حضور 14 نفر از کار‌شناسان كشاورزي تشكيل و  مشغول  فعالیت شده اند، اظهار داشت: از 5 فروردين سن مادر در مزارع گندم و جو شهرستان ریزش كرده كه كنترل آن از 16 فروردین ماه آغاز شده است.

مهندس مهدي حاجيلو بيان داشت:كنترل در مزارع كه آفت به نرم مبارزه رسيده بود انجام گرديد و در مزارعي كه آفت به نرم نرسيده به كشاورزان توصيه گرديد تا به منظور كاهش مصرف سموم و اثرات جانبي آن از سمپاشي مزرعه خودداري كنند.

مدير جهاد کشاورزی شهرستان كميجان تاكيد كرد: با توجه به اينكه جو نيز يكي از ميزبانهاي اين آفت مي باشد در صورت رسيدن آفت به نرم مبارزه عمليات سمپاشي را با توصيه كارشناسان اين مديريت انجام دهند.

وی ادامه داد: حدود 20000 هکتار از اراضی شهرستان كميجان زیر کشت محصول گندم و جو قرار دارد، لذا حفظ این محصول برای ما بسیار مهم است، بنابراین تمام انرژی و امکانات مديريت را برای مبارزه با اين آفت گذاشته‌ایم.

ايشان با تأکید بر این‌که کشاورزان، بايد مبارزه به ‌موقع با آفت سن گندم را جدی بگیرند افزود: مبارزه با سن يك طرح همگاني است كه كنترل آن بر عهده مردم و دولت است و جهاد كشاورزي با تجهيز بخش خصوصي و كشاورزان به ادوات كشاورزي مثل سمپاش هاي توربولاينر با اعطاي تسهيلات زمينه مشاركت مردم و دولت را در كنترل اين آفت ايجاد نمود است.

درج نظر

نام:
پست الکترونیک:
آدرس اینترنتی:
چک کردن اسپم:
عنوان:
نظر:
 
کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
تصویر امنیتی:
 
XML نظرات: RSS | Atom